BİLGİN’in vedası

BİLGİN’in vedası

Ege Üniversite Senato Üyesi ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Bilgin 3 Şubat Salı günü geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Prof. Bilgin için Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde düzenlenen cenaze törenine; Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Prof. Dr. Nuri Bilgin’in eşi François Bilgin, Bilgin Ailesi, çalışma arkadaşları, öğrencileri ve sevenleri katıldı.

Törende konuşan Bilgin’in eşi Françoise Bilgin “Burada sevenlerini ve çalışma arkadaşlarına yalnız bırakacağına ve büyük bir boşluk olacağına inanıyorum. Ama biz bir aileyiz, bizim birbirimize destek olmamız gerekiyor. Nuri içimizde her zaman yaşayacak. Biraz özel olacak ama biz Nuri ile ilk karşılaşmamızda birbirimizi tanıdık ve çok sevdik. Hayatımız bir gül bahçesi olmadı, çok didişirdik ama birbirimizi çok sevdik. Zamansız aramızdan ayrılacağını bilseydim onu daha çok severdim” dedi.

         “Ailemizin değerli bir üyesini kaybettik”

Ege Üniversitesi’nin en acı günlerinden birisini yaşadığını belirten EÜ Rektörü Prof.Dr. Candeğer Yılmaz ise “ Ege Üniversitesi ailesinin bir üyesi olarak bir üyemizi, bir öğretim üyesi olarak meslektaşımı, bir yönetici olarak akil adam ve rehberimizi, bir insan olarak da dostumuzu yitirdik. Bu anlamda üzüntümüz ve kaybımız büyük” şeklinde konuştu.

Törenin ardından Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi önüne getirilen Prof. Dr. Bilgin’in cenazesi sevenleriyle son kez buluştu. Bornova Yeni Cami’de kılınacak öğle namazından sonra Prof. Dr. Bilgin’in naaşı Urla Kuşçular Köyü’nde defnedildi.

 

Most Recent Entries

 • 6. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri

  6. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri

 • Kampüse veda ettiler

  Kampüse veda ettiler

 • Oyun Köyünün “Şirin” sakinleri ve tren yolculu

  Oyun Köyünün “Şirin” sakinleri ve tren yolculu

 • “ Kadına Şiddeti Durduracağız” etkinlikleri

  “ Kadına Şiddeti Durduracağız” etkinlikleri

2018 Ege Üniversitesi Haber Portalı, Ege Burada Her Hakkı Saklıdır.

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow