Kültür-Sanat rss beslemesi

Ege’de Sarı Zeybek rüzgarı

Sal, 26 Eki 2010 17:07:00 | Bookmark and Share

Egeburada

 

Ege Üniversitesi "Cumhuriyet ve Atatürk Günleri'' kapsamında gerçekleştirilen ve EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'nın düzenlediği ''Sarı Zeybek'' gösterisi EÜ Prof.Dr. Yusuf Vardar -MÖTBE-Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluştu.Sarı Zeybek

 


Kurtuluş Savaşından Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna  kadar verilen mücadeleyi büyüleyici danslarla anlatıldığı Sarı Zeybek oyunu büyük bir ilgi gördü. Salonun tüm koltuklarını dolduran Egeliler, Çanakkale savaşı, Kurtuluş Savaşı'nın başlayışı, askere uğurlama, şehitler, cumhuriyetimizin kazanımları, devrimler temalarının anlatıldığı gösteriye tam not verdi.  

Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi  Telefoncu,  gösterinin başarısının devamı dileğinde bulunarak Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Müdürü Prof.Dr.Gürbüz Aktaş'a katkılarından dolayı teşekkür  plaketi verdi.

Ege Üniversitesi tarafından 25 Ekim-12 Kasım 2010 tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen "Cumhuriyet ve Atatürk Günleri" zengin etkinlik içeriği ile Cumhuriyet coşkusunu Egeliler ve İzmirliler  buluşturmayı  sürdürecek.

 

KOy-u kırmızı